První kolo ŽĎÁRSKÉ LIGY 2011

10.05.2011 16:39

 

První kolo Žďárské ligy 2011

Zimní příprava skončila a sezona 2011 započala.

První kolo Žďárské ligy v pú se konalo „na Litavě“. Litava byla nejen první soutěží letošního ročníku ŽL., ale i první vysílanou soutěží  v Hasičské televizi ( www.hasici150.tv ). Do této soutěže se přihlásilo 32 družstev mužů a 15 družstev žen. Mi jsme přijeli reprezentovat obec Netín se třemi týmy, družstvo žen, Netín Supersport, Netín Cirkus.

 

 

 Samotná soutěž je známá velice rychlou tratí a letos tomu nebylo jinak. Startovní listina byla našlapána špičkovými týmy. Jako první se na základně připravovali muži Supersport, jejich útok byl na výbornou. První terč sražen v čase 18:44s, bohužel ale prostřik na levém proudu dal týmu výsledný čas „až“ 20:70s. Jako druzí nastoupili muži z Cirkusu ve zcela zbrusunových dresech od našeho sponzora (www.napoje-merin.cz ). Start byl na ekscelentní a voda také. Výstřiky okolo 16:40 nám potvrdili to, že na to opadu máme, bohužel srážení 17:3? PP a až 18:67 L.P. stačilo na dvanáctou pozici ( čas 17:3? by stačil na druhé místo). Byl to první závod a Litavu jsme snad ještě nikdy nepokořili, snad se to jednou podaří. Naše ženy se umístily časem 18:64 na 6.místě, vzhledem k tomu, že měly půjčenou Bčkařku", tak je to poměrně solidní výkon.

  Již tuto sobotu nás čeká noční soutěž ve Velkém Meziříčí ( od 18:00 ), tady se pokusíme zabodovat, zvláště levý proudaři, abychom konečně předvedli pořádný hasičský koncert.

 

FOTOGALERIE: mojevasefota.rajce.idnes.cz/Soutez_Litava_8.5.2011/