Netínské týmy SDH májí první 2. kola Žďárské ligy za sebou

16.05.2013 21:40

 

11 a 12.5 2013 se konalo první dvojkolo Žďárské ligy. První soutěž probíhala po ročním odmlčení ve Velkém Meziříčí. Asfaltová dráha se vyměnila za tartanový náběh a umělou trávu. Letošní XLIII. ročník soutěže Memoriálu Jaroslava Vaňka se konal ve sportovním areálu Technických služeb VM v Třebíčské ulici. Počasí bylo velmi chladné a později i deštivé, nicméně díky povrchu dráhy byla spíše starost o to nezmoknout, než o samotnou dráhu. Tohoto prvního kola se zúčastnilo 24 týmů mužů a 15 týmů žen. Nabytá startovka byla plná nových týmů na ZR jako Trnava, Otín, Kuřim, Nárameč, Bohunice, nebo třeba Křoví. Z těchto „nováčků“ na ZR ekceloval zkušený tým Trnavy.  Jejich čas 17:29 (16:81P) s přehledem stačil na první místo. Za Trnavou se hned řadily druhé Benetice s časem 17:69 (16:47L), třetí byl Čikov 17:95 (17:73P). V ženské kategorii zvítězilo družstvo Olší 19:24, na druhé pozici byl tým Jasenice 19:45 a třetí příčku si zasloužily ženy z Kuřimi 20:01.

 

 

Netín Cirkus měl „malinko“ smůlu. Levý proud po problémech se spojem na základně, vybíhal později a strojník musel zacházet s plynem opatrněji, než je zvykem. Ale i po těchto problémech jsme dosáhli času 17:98 (17:83P), 13 bodů a čtvrtou příčku.

Netín SUPERSPORT se na začátku sezóny potýká s nekompletním týmem a to konkrétně na proudech. Hrozba že by tým SUPERSPORT nestartoval na prvním kole ŽL, byla na poslední chvíli zažehnána. Samotný útok byl pěkně rozběhnutý a na levém proudu bylo sraženo v sedmnácté vteřině. Bohužel na pravém proudu se srazit nepodařilo a tým nedokončil útok.

Týmu žen se také příliš nezadařilo. Ženy byly připraveny navázat na loňskou sezónu, bohužel ale nepodařilo se jim vše, tak jak si zřejmě představovaly. Po drobném problému na spojích jim utíkaly vteřinky a čas na terčích se rozsvítil až na 28:95 (28:83L). Nepodařeným útokem skončil tým žen na dvanáctém nebodovaném místě.

 

 

Druhé kolo probíhalo na tradičním místě v Litavě. Litava známá svou rychlou dráhou a velkým počtem soutěžících družstev nezklamala.  27 týmů mužů a 14 týmů žen navodilo příjemnou atmosféru. Dokonce i počasí bylo na přijatelné úrovni (Vláďa Sklenář se nakonec pomodlil J). Tady předvedlo parádní útok družstvo Krokočína i díky bezchybným sestřikům dosáhlo na čas 17:13 a první místo. Na druhém místě skončil tým Sychotína časem 17:53 a třetí pozici obsadily borci z Benetic 17:66. Na zkrácené dráze v Litavě se nejlépe dařilo družstvu žen z Velké Meziříčí FŇ 17:85, druhé místo obsadily ženy z Krokočína 18:69 a třetí pozici vybojovaly ženy ze Sychotína 18:84.

 

Netín Cirkus utrhnul 5. Místo časem 17:71 (4. Místo Lavičky 17:70). Znovu o pár setinek promrhaných na proudech nám utekly stupně vítězů.

Netín SUPERSPORT s vyměněnými proudaři dokončil útok těsně za námi s časem 17:76. S velkým potleskem a obdivem diváků si vychutnávali 6. Místo a 10 bodů do ZL.

Tým žen bohužel navázal na předešlý den z Velkého Meziříčí a průměrným útokem s časem 20:51 dosáhly na 12. Místo (poslední bodované 11. Místo Olší 20:50). I přes jejich nepodařený víkend není ještě vůbec nic ztraceno, sezóna je teprve na začátku a možností vývoje tisíce.

 

Videa s útoky zde: https://www.youtube.com/user/FIRETVCZ?feature=watch